Komu je medová masáž určena

Medová masáž je určena především lidem, kteří potřebují oživit a povzbudit oslabený organismus. Všeobecně můžeme říci, že medová masáž je určena široké veřejnosti, osobám všeho věku (doporučená věková hranice je uváděna od 15ti let) a oběma pohlavím. Velice účinně pomáhá lidem, kteří trpí onemocněním či chorobami patřící do skupiny tzv. civilizačních onemocnění.

Pokud trpíte některými z níže vyjmenovaných onemocněních či chorob, bylo by dobré alespoň zvážit možnost návštěvy salonu, ve kterém provádějí medové masáže. K onemocněním, na které je doporučenou absolvovat medovou masáž, patří:

Medová masáž se nedoporučuje lidem, kteří trpí alergií na med a lidem s přecitlivělou a ekzematickou pokožkou. Dále se nedoporučuje při onkologických a infekčních onemocněních, horečnatých stavech, nejrůznějších kožních problémech, v oblasti otevřených ran, trombóze, vysokém očním tlaku, žaludečních vředech či krvácení žaludku. Jelikož medová masáž disponuje velkou sílou detoxikace těla, nedoporučuje se její užívání ani těhotným ženám.

Některé zdroje uvádějí, že by se medová masáž neměla provádět na obličeji, na břiše a hrudníku. Medová masáž obličeje se však stala velmi oblíbenou a ženami vyžadovanou masáží, která přispívá k omlazení a vyhlazení pleti. Obličejová masáž však musí být prováděna velmi jemně, medová vrstva musí být tenká a délka masáže by neměla překročit 15 minut.