Princip medové masáže

Všeobecně můžeme říci, že každá masáž by měla nastartovat ozdravné procesy v lidském těle, regenerovat organismus, povzbudit krevní oběh, zregenerovat síly, navodit pocit uvolnění, vyrovnat energii v těle. Pokud se masáž provádí odborně, pocítí pacient psychickou i fyzickou úlevu a uvolnění mysli od nežádoucího stresu.

Medová masáž představuje alternativní způsob léčení mnoha civilizačních chorob a onemocnění. Tuto vysoce účinnou masážní metodu začali používat jako první v Rusku, ze kterého se postupně rozšířila do celého světa. Dnes patří medová masáž k nejžádanějším a nejpreferovanějším masážím, jelikož vedle relaxace a slasti přináší lidskému tělu maximální očistu. Medová masáž významně prospívá imunitnímu systému, jelikož ho dokáže šetrnou cestou očistit o léty nashromážděné odpadní látky. Organismus je tedy očištěn od škodlivých usazenin, které se v lidském těle nahromadily z nečistého ovzduší, špatného životního prostředí, potravin, léků, nikotinu či alkoholu.

Jemné masážní dotykové hmaty dokáží s tělem velmi dobře komunikovat, během procesu se aktivuje vegetativní nervový systém a celkový krevní oběh. Díky vysoké síle medu můžeme říci, že medová masáž přináší nejen tělu, ale i duši celkové ošetření. Med, jako hlavní prostředek medové masáže, dokáže díky svým hodnotným a výživovým vlastnostem oživit celý organismus lidského těla.

Medová masáž se osvědčila zejména při léčbě akutních i chronických onemocněních, kterými jsou např. artrózy, chronické rýmy a chorob vedlejších dutin, některých jaterních chorob, plísňových onemocněních střev, kožních problémech, migrény a častých bolestech hlavy, depresivních a stresových stavech, ochablých ledvin, různých druhů výtoků a menstruačních potíží, žaludečních a střevních poruchách, při poruchách potence a neplodnosti, potížích krevního oběhu, revmatických onemocněních svalů a kloubů či při oslabení celkové imunity organismu.

Medová masáž kompletně aktivuje a oživuje lidský organismus a zároveň obnovuje jeho přirozenou detoxikační schopnost. Jedná se o vysoce účinnou metodu, která formou prevence pomáhá předcházet civilizačním nemocem a v případě jejich propuknutí dokáže bolest a další rozšíření zastavit a postupně vymizet.