Technika medové masáže

Medovou masáž, stejně jako ostatní druhy masáží, by měl provádět specializovaný pracovník – masér či terapeut, kteří jsou k tomuto úkonu speciálně vyškoleni.

Kompletní procedura kvalitní medové masáže trvá přibližně 60 – 80 minut, záleží na kvalitě maséra či nastavení služeb wellness nebo masérského salonu. Samotná masáž by měla trvat zhruba 30 až 40 minut, to je optimální doba, která zaručuje vysoký podíl odvodu toxinů ven z těla. Délka masáže je závislá dle masírované části těla, více času je třeba věnovat se masáži zad, naopak nejkratší doba připadá na masáž obličeje, která by neměla trvat déle jak 15 minut. Masáž kloubů, stehen nebo hýždí může trvat přibližně 20 až 30 minut, opět závisí na stavu pacienta a intenzitě návštěv.

Medová masáž se provádí na zadní části těla, tudíž během procedury ležíme na břiše, ruce máme podél těla. Na úvod je nutné odstranit z pokožky odumřelé buňky, což se zpravidla provádí technikou zvanou peeling. Z povrchu těla se tak odstraní veškeré nečistoty a mastnota, které jsou pro samotnou masáž nežádoucí. Poté nám masér v dostatečné vrstvě poleje záda teplým a jemně tekutým medem, jenž začne speciální technikou vmasírovat do pokožky těla. Po několika minutách začne med houstnout a zbarvovat se do tmavšího odstínu, což jsou první známky toho, že se z těla uvolňují škodlivé látky.

Po uplynutí zhruba 30 minut se med smíchaný s toxiny promění v bělavě-šedou hmotu, která zůstává na povrchu pokožky. V této hmotě neboli hustší pěně jsou obsaženy škodlivé látky, které se masáží vyloučily ven z těla. Přebytek hmoty je nutno odstranit jemnou žínkou namočenou v teplé vodě, omývání by mělo probíhat od shora dolů, tedy jedním směrem.

Po celkové proceduře zůstává na pokožce velmi jemný medový mikrofilm, který je pro člověka nepocítitelný, tudíž ho nikterak neomezuje v jakékoliv činnosti. Tento mikrofilm by měl na pokožce těla zůstat co nejdéle, tudíž se doporučuje v den masáže nemýt mýdlem, pouze čistou vodou.

Preventivně bychom měli medovou masáž podstoupit jedenkrát měsíčně, v případě jakýchkoliv problémů je vhodné absolvovat masáž jedenkrát týdně.