Účinky medové masáže

Med velice příznivě působí na pokožku lidského těla, nejenže dokáže pokožku hydratovat a regenerovat, ale také ji dokáže zjemnit, omladit a dokonce očistit od léty nashromážděných podkožních škodlivin.

Medová masáž přináší nejen pokožce, ale i celému tělu vysoké léčivé účinky, které velmi dobře působí boji proti většině civilizačních onemocnění. Medovou masáží se uvolňují a zároveň odstraňují nežádoucí toxiny z těla, které se jinak usazují v tělesných tkání v těsné blízkosti páteře. Usazování toxinů v lidském těle způsobuje vznik různých nemocí, mezi které patří jaterní a ledvinové nemoci, žaludeční a střevní poruchy, různé druhy alergie, plísňové onemocnění pokožky, chronická rýma či nervové deprese a stresy. Díky vysokému podílu příznivých složek, které med obsahuje, se pravidelnou medovou masáží také regenerují vnitřní orgány lidského těla.

Ke standardním medovým masážím patří celková masáž zad, jelikož díky velké ploše můžeme s těla odplavit nejvíce toxinů. Medovou masáží se stimulují reflexní zádové zóny, při masážních hmatech tělo absorbuje významné stopové a minerální prvky čímž dochází k vylučování nežádoucích škodlivin ven z těla. Ženy trpící celulitidou určitě ocení masáž stehen a hýždí, pravidelnou aplikací dochází k viditelnému úbytku celulitidy. Při bolestech kloubů, artróze, revmatismu nebo artritidě se doporučuje zhruba dvacetiminutová masáž kloubů, a to nejlépe 1 – 2x týdně po dobu minimálně 2 – 3 měsíců.

Po medové masáži se u pacientů velmi často objevují nežádoucí, avšak krátkodobé doprovodné reakce, což jsou ovšem známky toho, že se tělo pročišťuje a škodliviny odcházejí z těla ven. K nejčastějším viditelným známkám detoxikační kůry patří drobné vyrážky, které se objevují v podobě malých pupínků nebo drobných začervenalých skvrn. K neviditelným, avšak pociťujícím reakcím patří příjemná únava nebo mírné bolesti hlavy. Tyto stavy jsou však důkazem toho, že medová masáž byla účinná a na tělo začala aktivně působit.